Латвия иска в близко бъдеще да предостави още военна помощ на Украйна под формата на ракети за противовъздушна отбрана "Стингър", хеликоптери, картечници плюс боеприпаси за тях и дронове, съобщи министърът на отбраната Инара Мурниеце, цитирана от ДПА.
Още: Русия постави условие за директни преговори с Украйна
Още: Русия наваксва след "великденското примирие": И Харков беше поразен (ВИДЕО)
Тя обяви и че страната ѝ ще започне да обучава още по-усилено украински войници на своя територия, но не уточни в какви срокове ще стане това и какъв е броят на подразделенията на Киев, които ще се обучават в Латвия, пише БТА.
Латвия, която граничи с Русия, е сред най-твърдите поддръжници на Украйна и ѝ е предоставила военна помощ за около 300 милиона евро, откакто започна инвазията на Москва, по данни на Рига.
Още по темата Украйна – четете тук
Още: Специален трибунал за Путин в Хага: Проектът е готов
Още: Как се избира папа: Дипломатът Богдан Паташев с детайли около конклава отвъд прожекторите (ВИДЕО)