Украйна все още не е получила обещания за доставка на бойни самолети от нито една страна. Това заяви украинският външен министър Дмитро Кулеба в интервю, публикувано във вестниците на редакционната група Функе, предаде БГНЕС.
Още: Путин обяви най-масовото призоваване на донаборници от 14 години насам
Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте
"Досега никоя страна не се е ангажирала с доставката на бойни самолети. Но някои правителства, като британското, обявиха обучението на украински пилоти, а други скоро ще го направят", каза Кулеба, който участва в предстоящата Мюнхенска конференция по сигурността, която стартира днес, 17 февруари.
ОЩЕ: Украйна обяви колко изтребителя чака от Запада (ВИДЕО)
Според него самолетите са важни "за контранастъплението". "Преди всичко се интересуваме от изтребители от САЩ, Великобритания, Франция и Германия“, добави той.
Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?
Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)
Той отново повтори, че Киев смята териториалната цялост на Украйна за условие за започване на преговори с Москва. "В началото на всякакви преговори с Русия трябва да има следното: териториалната цялост на Украйна трябва да бъде напълно възстановена. Това не подлежи на преговори", каза Кулеба.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
ОЩЕ: Ролята на Бахмут в украинската военна стратегия: Да обезкърви руснаците (ВИДЕО)