Испанските фермери организират пореден ден на протести, като хиляди трактори блокират пътища в цялата страна и настъпват към Барселона, съобщи „Гардиън“.
Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?
Полицията на крак
Регионалните полицейски сили на Каталуния, Mossos d'Esquadra, придружават някои от протестиращите в интерес на сигурността и препоръчват на хората в региона да намалят пътуванията, докато траят демонстрациите.
Още: С трактори към Рим: Италианските фермери готвят блокада
Силите на реда също така разполагат с полицаи в цяла Барселона, за да поддържат движението по време на протестите.
Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито
Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)
Дебати в конгреса
Тази сутрин протестите бяха предмет на дебати и обвинения и в испанския конгрес.
Опозиционната консервативна Народна партия (НП) обвини воденото от социалистите коалиционно правителство на министър-председателя Педро Санчес, че поставя "екологичния догматизъм" пред нуждите на фермерите.
Още: Земетресение разлюля Исландия
Още: Зеленски ще обсъди с няколко държави разполагането на военен контингент в Украйна
Още: И испанските фермери протестират, ето колко им дава правителството (ВИДЕО)
"Санчес би проявил истински интерес към селските райони само ако е застрашена неговата приемственост в двореца Монклоа", заяви пред депутатите лидерът на НП Алберто Нуньес Фейхоо.
Още: Германия конфискува 40 млн. долара на Русия под формата на петролен танкер
Още: Джей Ди Ванс отива при Мелони за Великден
Санчес се нахвърли на опозицията
Междувременно министър-председателят защити много твърдо резултатите на своето правителство по отношение на земеделието и селските райони, като каза на Фейхоо, че неговата опозиция е "като метанол - безцветен, силно запалим и много токсичен".
Санчес се нахвърли и върху крайнодясната партия Vox, която обича да се представя като защитник на селските райони на Испания, на нейната икономика и традиции, като заяви, че плановете ѝ за селските райони са "смъртоносна смесица от отричане на климата и антиевропеизъм".
Още: Заден ход за пестицидите: Фон дер Лайен омекна заради протестите