Берлин обеща днес "неограничен" кредит, за да помогне на компаниите, засегнати от пандемията с коронавируса, като част от най-големия помощен пакет в Германия след войната на стойност най-малко 550 милиарда евро.
Още: Четвърт милиард евро за отбрана: Гърция стяга редиците
Още: Още нови изтребители: Швеция е военен Дядо Коледа за Украйна (ВИДЕО)
"Няма горна граница за кредита, предлаган от (държавната банка за развитие) KfW, това е най-важното послание", каза финансовият министър Олаф Шолц.
Гаранциите, еквивалентни на 614 милиарда долара, бяха само за начало, заяви министърът на икономиката Петер Алтмайер.
"Обещахме, че няма да се провалим поради липса на пари и политическа воля. Това означава, че нито една здрава компания, нито работа не трябва да се оказват в беда", каза той.
Още: 8000 мъже и жени затворници в редиците на украинската армия и напливът не спира
Още: Старата дама НАТО е травмирана от Тръмп. Кошмарен сценарий за Източна Европа
"При необходимост ще презаредим оръжията си", добави Алтмайер.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Като убийството на Евгения: Откриха тялото на италианска студентка в куфар (ВИДЕО)
Пакетът, дори в първия си етап, е по-голям от помощта от 500 милиарда евро, предлагана от германското правителство по време на финансовата криза през 2008 г.
Канцлерът Ангела Меркел в сряда даде обет да направи каквото е необходимо, за да укроти кризата с коронавирус, сигнализирайки, че дори е готова да прекрати заветната догма за поддържане на баланса на бюджета на Германия.
"Това е извънредна ситуация. Ще направим всичко необходимо и за щастие Германия е сравнително здрава ... ще направим всичко възможно, за да преминем добре през тази ситуация и ще видим в края на това положението на бюджета ни“, каза Меркел, подчертавайки, че слагането на край на вирусна криза е от първостепенно значение.
Още: Русия и Украйна с еднаква тактика към Тръмп: Коя първа ще изчерпи търпението му
Още: От днес: Плащаш, ако искаш във Великобритания - нов документ и за ЕС (ВИДЕО)
След шест смъртни случая и брой на заразените, достигнали до 2369 в Германия, Меркел в четвъртък призова организаторите на всички несъществени събития, при които ще се съберат по-малко от 1000 души, да ги отменят.
Вижте още:
НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 13 март