Евродепутати посетиха Буча и Ирпен – войната на Русия срещу Украйна е „престъпна“ (СНИМКИ)

09 април 2022, 15:49 часа • 8259 | прочитания

Общо 35 депутати от Европейския парламент от 11 държави пристигнаха в украинската столица Киев, за да покажат подкрепата си за Украйна във водената от Кремъл война, съобщи Kyiv Post.

Още: Силни бури връхлетяха Гърция, затворени са пътищата на Халкидики (ВИДЕА)

Още: Кейт Мидълтън отговори на емоционалните кризи на принц Уилям

Отприщената от Русия война срещу Украйна е „престъпна“, каза литовският евродепутат Андриус Кубилюс по време на брифинг с журналисти, предава изданието. По думите му това е война на кремълския неонацизъм, а украинците сега се борят за свободата на целия свят.

ОЩЕ: Евакуираните насила украински деца ще бъдат раздавани на руски семейства по опростена процедура, алармират в Киев 

Литовският евродепутат отбеляза още, че подкрепата за Украйна ще продължи с доставката на оръжия, прилагане на всички санкции, включително енергийно ембарго върху търговията с държавата агресор, предоставяне на хуманитарна помощ, възможно най-бързото интегриране на Украйна в ЕС, план "Маршал" за Украйна и международен трибунал за Владимир Путин и Александър Лукашенко.

Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?

Още: Житейски бизнес план за рускините: Намери си мъж, прати го да умре в Украйна, вземи му парите (ВИДЕО)

Евродепутатите посетиха днес освободените от руските окупатори градчета в Киевска област. В емоционален туит след видяното там Кубилюс написа: „Ужасите на руската окупация в Буча и Ирпен, само на около 4-6 км извън Киев. Нещо подобно се случва във всеки окупиран украински град и село. Трябва да спрем тази война! Дайте на Украйна каквото й трябва - пушки, пушки, пушки!“

ОЩЕ: Руска телевизия уж разобличи "украински фейк", но изпадна в конфузна ситуация (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?

Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес