В интервю за BBC британският вътрешен министър Норман Бейкър призова за по-либерални закони и легализиране на широката употреба на канабис с медицинска цел.
Още: Започва поклонението пред тленните останки на папа Франциск
Още: СЗО съкращава работни места заради САЩ
В официално писмо до здравния министър Джереми Хънт, Бейкър призова за преразглеждане на отношението на държавата към растението заради лечебния му потенциал. Изказванията му са резултат от срещис членове на неправителствената пациентска организация United Patients Alliance.
"Откакто заемам поста министър, виждам все повече и повече доказателства, че канабисът може да осигури истински медицински ползи за редица състояния", пише в писмото си той. "Налице са и все повече научни изследвания, които доказват медицинските свойства на съставките в растението."
Пред BBC Норман Бейкър заяви, че държавата трябва да помага на болните, а не да ги превръща в престъпници. Той обаче се разграничи от легализацията на марихуаната за рекреационна употреба.
Още: Проклятието на "Авелино" застигна и папа Франциск
Още: Одеса е в пламъци след руска атака, Украйна удари тежко военна база (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Синоптици предупреждават: Задава се обрат във времето в Гърция
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 23.04.25 - Путин предложил да спре инвазията