8-годишноо дете се удави в басейн в Гърция. Инцидентът е станал в детски лагер Криопиги, Халкидики, пише гръцкото издание Kathimerini.
Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте
Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?
Как е станало?
Компанията, управляваща лагера, излезе с изявление по повод инцидента. В него се посочва, че във вторник след обяд е забелязано, че липсва един кемпер. След претърсване на къмпингите те открили, че 8-годишното дете не реагира в басейна. След оказване на първа помощ тя е преместена в болница AHEPA в Солун, където е потвърдена смъртта й
Ще затворят ли бизнеса?
Прокуратурата разпореди разследване на безопасността в лагера. Според обществения оператор ERT, ако се установят пропуски в безопасността, бизнесът може да бъде затворен. Освен това полицията издирва законния представител на фирмата в рамките на течащото разследване. Това лице е 72-годишен жител на Атина.
За случая са арестувани 34-годишният началник на лагера и 19-годишният водач на групата, но по-късно са освободени. ОЩЕ: Млад мъж се удави в микроязовир край Ветрен
Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)
Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Още: За 2 млрд. долара: Полша договори със САЩ логистична поддръжка за "Пейтриът"