Властта не ни е самоцел, а това, което ГЕРБ обещава, е изпълнимо, но е в по-голямата си част пожелателно. Това заяви избраният за депутат от „Патриотичния фронт” Емил Димитров-Ревизоро.
Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
Според бившия митничар номер едно трябва да се говори на експертно ниво и да се изясни какво се прави и какво не. Димитров добави и, че няма драма по отношение на коалиционно споразумение. А днес срещата между нас и ГЕРБ ще е и на ниво лидери – Валери Симеонов и Бойко Борисов, поясни той.
Сега всички партии са съгласни да работят с Бойко Борисов, многозначително посочи Димитров. Днес трябва да се изчистят финансовите теми в държавата – това са четири теми, по които още нямаме съгласие с ГЕРБ, добави той. Надяваме се на конструктивен разговор, но решението ще е на мандатоносителя – на ГЕРБ, подчерта Ревизоро.
Дълго време се коментираше, че парите обичали тишината. Но и крадците я обичат. Явно е било много тихо, за да изчезнат 4 млрд. лева. Топката е в полето на Сотир Цацаров и е време да се действа, каза Димитров относно казуса КТБ.
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
Още: Прекият избор на председател на БСП отиде в историята
Според депутата много бързо може да се стигне до лицата, стоящи зад кухите фирми, вземали заеми от КТБ. Решенията за отпускане на кредити на кухи фирми ги е вземал Цветан Василев, сигурен е Димитров. Обезпеченията на 82-те фирми, взели 3,4 млрд. лева кредити, е 2% при средно обезпечение в КТБ е 13%. А обикновено обезпечение се иска 100-150%. Според мен оценката за обезпеченията е малко по-различна – не е 13%, но дори да е 20%, пак е доста малко, обясни Ревизоро пред Нова телевизия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Не вярвам, че ще се стигне до всички виновници – доста са извън чужбина. Но Цацаров трябва да действа. Сега е време да се върнат гарантираните влогове, а за тези над 100 хил. евро – ами 13% обезпечение, посочи бившият митничар номер едно.
Голямата тема е следната – когато една банка печели, много хубаво, ама като губи – къде е държавата да я спасява, попита риторично Ревизоро.