Живеем в 21 век, в който се предполага, че трябва да има алтернатива, дори когато се прави ремонт. Разбира се, че можем да си търсим правата. Повечето хора не знаят какво пише в договорите им, получават фактура, изчисление и си плащат сметките. Когато се сблъскаме с този тип проблеми, тогава започваме да си търсим правата. Това каза за председателят на Асоциацията за защита на потребителите Пейо Майорски.
Още: Говорим с Тръмп да има руски газ с американска помощ в Европа: Съветник на Путин потвърди
Още: Моментни мобилни услуги и ипотека за под 5 дни - Банка ДСК променя банкирането тук и сега
"Това са общите правила, тоест те не спазват чл. 6, глава втора - това е техен ангажимент - целогодишно да осигуряват водоснабдяване. В зимния период трябва да имат готовност да подават топлоенергия. Всяка сграда, сключила договор с дружеството, може да си търси правата", подчерта още Майорски. Продавачът е длъжен 15 дни преди спирането да уведоми ползвателите, стана ясно от думите му.
"От ТЕЦ-а обикновено пишат съобщение на сайта си. Това, което не правят, е, че с фактурата си не пращат индивидуално съобщението, а това не е нещо особено откъм софтуер. Има случаи, в които си правят труда чрез новините на някоя телевизия да съобщят за спиране. Можем да си търсим правата с колективен иск", допълни Майорски по Он Ер.
По думите му тази година ремонтът е грандиозен. "Планирането на ремонта се прави на дати, които се смята, че са добри за тях. Трябва да има алтернатива", категоричен бе Майорски.
Още: Две страни от ЕС се разбраха за общи действия срещу забраната за руски газ
Още: Ще има ли среща с Урсула фон дер Лайен: Тръмп обясни за митата