Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Красимир Дачев - масово бизнесът е на загуба, но не спира държавата от по-строги мерки

23 ноември 2020, 09:08 часа • 4186 | прочитания

Бизнесът не принуждава държавата да страни от по-строги мерки срещу COVID-19. Изключително лош е бизнесклиматът в страната, констатира го Европейската търговска палата. Това каза пред btv предприемачът и зам.-председател на БТПП Красимир Дачев, който допълни и, че е намаляла липсата на висококвалифицирани професионалисти заради ръста на безработицата.

Още: Край на хубавото време за храните от Украйна в ЕС: Царевица, птиче месо, захар - задават се квоти

Още: Иран готови да клекнат на САЩ, за да няма санкции

По думите му анкета е показала, че от 60 хил. анкетирани фирми, от които 800 български, тенденцията е, че масово предприемачите са на загуба заради ограничителните мерки.

„В България намаля липсата на висококвалифицирани професионалисти заради ръста на безработицата. Инвестициите са надолу, обаче. Заетостта твърдо пада и най-страшното е, че с близо 50% са се увеличили дълговите проблеми на бизнеса“, коментира Дачев

Според него, ако ситуацията се усложни, за бизнеса ще бъде по-добре да продължи да извършва дейност, дори и на загуба.

Още: САЩ удариха Иран с нови санкции

Още: България е втора в ЕС по продължителност на работната седмица

„Рязкото спиране и тръгване в никоя сфера не е полезно. Не става въпрос за помощ от държавата. Спирайки, ти излизаш от пазара, от твоите редовни клиенти – ти вече не си лоялен партньор и те си намират друг доставчик“, обясни Дачев.

Предприемачът заяви, че правителството се е опитало част от парите да се насочат към бизнеса чрез банките. По думите му това е станало така заради липсата на административен капацитет. Една от основните спънки за бизнеса, особено по време на панемията, бюрокрацията.

Дачев одобри Бюджет 2021 и добави, че с него се заделят реални пари за бизнеса.

 

Още: Банка ДСК стартира нова дигитална услуга за oткриване на набирателна сметка

Още: Борисов каза водят ли се преговори за продажба на Турски поток (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес