Индийската компания "Индия Пауър" е потвърдила пред националното радио, че работи по сделката за българските активи на ЧЕЗ.
Още: ЕРМ Запад мобилизира допълнителни екипи към най-тежко засегнатите от снега райони
Още: Най-забавните търсения в eMAG през 2024: от „душ любител” до „мезонет за котки”
Компанията е вторият класиран кандидат след "Инерком" на Гинка Върбакова. След като в края на миналия месец от българската фирма не успяха да осигурят финансиране, от централата в Прага заявиха, че започват преговори с втория кандидат.
От "Индия Пауър" са отклонили покана за интервю с мотива, че "по стратегически причини не могат да коментират каквото и да е развитие, свързано с ЧЕЗ".
Те обаче подчертават, че се надяват да имат какво да споделят с аудиторията. С това потвърждават, че са запазили интереса си към закупуването на българските активи на ЧЕЗ, съобщава БНР.
Още: За по-малко от година: спестявания общо за над 4 300 000 лв. с абонамент за eMAG Genius
Още: На дъното в ЕС сме по енергийна независимост
Преговорите с "Инерком" започнаха през февруари, а от India Power са отново в играта от началото на декември, след като българското дружество не успя да осигури финансиране.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Идват ли по-добри времена за пенсионерите": Реформа може да удвои втората пенсия
Още: Заплатите, пенсиите и бюджетът: Христина Христова с анализ на състоянието на хазната (ВИДЕО)
От сайта на "Индия Пауър", че историята ѝ започва през 1919 г. В момента тя работи на голяма част от територията на Индия, като има вятърни и соларни мощности, въглищна централа, както и лиценз за дистрибуция на ток в определени зони. От портфолиото на компанията не става ясно какъв е международният ѝ опит и дали изобщо има такъв.
Припомняме, че Върховният административен съд (ВАС) се намеси в сагата с продажбата на българския бизнес на ЧЕЗ. Жалба е била подадена от "Инерком България" – компанията на Гинка Върбакова, против повторния отказ на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) да образува производство за оценка на пазарния ефект от придобиването на бизнеса на ЧЕЗ в България от "Инерком”. А според ВАС отказът на КЗК е противозаконен.
Още: Украинските дронове спряха работата на най-голямата рафинерия в Южна Русия
Още: Електроразпределителните дружества ще получат стотици милиони безвъзмездна помощ