Бюджетът на финансовия министър Асен Василев няма сериозни амбиции, а постига да се гарантират разходите в държавата. Това мнение изрази пред БНТ бившият социален министър и бивш народен представител от ДПС Хасан Адемов.
Още: Европа с нов удар по Русия и олигарсите около Путин
Още: Британската икономика неочаквано се сви в началото на 2025 г.
В бюджета няма реформи, няма амбициозни цели, а е нправен така, че да функционира държавата до края на годината.
По думите му бюджетната процедура е сложен процес, като орязването на едни разходи, предполага търсенето на друг финансов източник.
Адемов определи още изготвянето на бюджета като горещото лято на синдикалните искания.
Още: По-силно от "Томахоук": Путин се ослушва за примирие, Тръмп го удари с петрола
Още: Обрат с цената на петрола след новините за войната в Украйна
Хасан Адемов изтъкна, че това, което се случва с инфлацията и състоянието на публичните финанси няма начин да не даде отражение върху втория пенсионен стълб. Вноските, които са направени по индивидуалните партиди, независимо от това какво се случва, те си остават минимум толкова. Ако например са внесени 1 000 лв., те си остават пак толкова, даде пример Адемов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп ще спира руската инвазия в Украйна с нова тактика
Още: Докъде стигна бюджет 2023: Предстои нова серия