Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Енергията на парите: 5 тайни, които знаят само богатите хора

07 януари 2024, 12:00 часа

Наистина ли е вярно, че отношенията с парите не се състоят само от заплати, инвестиции, спестявания, наследство и други ресурси, но са изградени по някакъв начин и психологически? Вярно ли е, че хората, които умеят да обичат парите по специален начин, са обречени да бъдат богати, независимо от всичко? 

Първо: богата жена споделя. Но не всичко. И само това, което тя има в изобилие. Тя няма да наруши енергийните закони, като даде всичко, което има (или дори повече). Психологията на изобилието е „Искам и мога да споделям, ще дам, защото имам такава възможност“. А психологията на бедността е „Нямам достатъчно“.

Първоначалните материални данни може да са едни и същи, но онези, които мислят „лошо“, сега имат малко и винаги ще имат малко. Те или не споделят, или споделят в своя вреда и с надеждата за благодарност за героизма си. По-добра публика. Но споделянето не винаги означава понасяне на материални загуби, от които толкова се страхуват стиснатите. Дайте това, което имате в изобилие: време, опит, връзки. Помогнете с грижа, подкрепа и любов. Когато си щедър, не ставаш беден.

100 МОТИВИРАЩИ цитата, които ще ви настроят на вълна УСПЕХ - част 1

Второ, богатите са наистина благодарни за това, което вече имат. И Вселената продължава да ги дарява, защото те диалогизират правилно с нея. Сериозно: представете си, че Вселената сте вие. Бихте ли се радвали да получите изключително нелепа реакция в отговор на вашите подаръци, съвети, нови възможности? Оплаквания, претенции и резерви: благодаря, разбира се, но заплатата можеше да е по-висока, децата можеха да са по-добре (принцът беше по-хубав, конят по-бял, обувките по-кристални...).

Вечно недоволните нямат късмет в приказките и чудесата. Богатството не ги преследва, защото не могат да бъдат задоволени. Освен това такива хора са токсични: със своето недоволство те морално потискат онези, които според тях не им дават достатъчно. Те обезценяват усилията и искрените импулси на другите, убиват желанието да се предложи нещо. В техния свят предлагането никога няма да надвиши търсенето - така че то просто намалява до нищо.

Богатите жени несъмнено избират най-доброто, което могат да си позволят. Те чувстват своето вътрешно право да направят това. Това означава, че знаят как да виждат и оценяват възможностите във всичко! И затова дори в ситуация на криза - а за богатите те се случват както при всички останали - те не свалят летвата. Но бедните са съгласни на всеки минимум, стига да има такъв. Те не чувстват собственото си достойнство и правото на нещо повече. Те живеят на принципа „най-доброто е враг на доброто“. Те се управляват от ограничаващи стереотипи и нагласи в духа на „искаш много, получаваш малко“.

За успех: 10 най-популярни суеверия, които помагат за успешно взимане на изпити

По правило тази история идва от детството: родителите не могат да изпълнят желанията на дъщеря си и, за да не усетят своята неадекватност, поемат по лесния начин - позволяват на детето да разбере, че е грешно, лошо и срамно да иска много и да иска за техните желания. Това е толкова дълбоко залегнало в подсъзнанието на много жени, че дори и след като придобият независимост, те продължават да пестят от себе си. Те все още се срамуват от желанията си и отричат ​​правото на желанията да съществуват.

Богатите жени знаят как да се забавляват. Да, трябва да можете да се забавлявате! Погрешно е да се смята, че за да реализирате желанията си, трябва да се напрягате и работите повече, без да си давате почивка и право на релакс. Състоянието на мир не трябва да предизвиква чувство на вина, безпокойство и паника. „Щом спечеля пари, тогава ще си почина“ е много коварен сценарий. Не ви позволява да спрете, да разберете, че „тогава“ вече е настъпило, че не е нужно да запълвате всяка секунда с нови задачи.

И дори тялото започва да се бунтува. Подсъзнанието не разбира защо да опитва, ако все още няма награда за усилията, а включва вътрешна съпротива, саботаж, здравословни проблеми - и все повече паника, и отново вина. Всичко, което трябва да направите, е да си позволите дързостта да се погрижите за себе си и ресурсите си, необходими за изпълнение на по-нататъшни задачи - за да получите незамъглено удоволствие!

Жените, които знаят как да увеличат парите, уважават енергията на парите. Уважението означава да знаеш как да работиш с нея: как да привличаш и разпределяш, как да спестяваш и харчиш, да натрупваш и инвестираш... Ако такава ориентирана към богатството жена не знае или не може да направи нищо от това, тя ще намери как да спечели опит (за разумни пари!). И психологията на бедността принуждава жената да вярва, че всичко това са ненужни или трудни задачи.

Трябва да се отбележи, че в същото време една прилична дама изобщо не пренебрегва да търси някой, на когото може да бъде поверена задачата да я спаси от досадна бедност за своя сметка. Къде е логиката в този код? Без отговор. И няма отговорност - отговорност за собственото си благополучие и щастие, за реализиране на бъдещето за себе си и близките си.

Ето и заключението: психологията на богатството не е нищо повече от съзнателен избор за самостоятелно поемане на отговорност за условията на живот. Без претенции, без напрежение, с отворено сърце и неизменно отношение към успеха.  

Христина Лозанска
Христина Лозанска Отговорен редактор
Новините днес