Ще бъде неприятно да чуете лоши думи, адресирани до някого. Човек може да си внуши да се абстрахира от чутото и преживяното, за да успее по-лесно възприема всичко.
Още: Знаете ли кой е "измислил" Дядо Коледа?
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
Но не може да се отърве от всичко. Ако умишлено се вкопчи в него, ако го обидят, тогава той ще реагира на това, ще се появят емоции в него. Той също ще иска да отговори нещо, което не трябва и за което би съжалявал след това.
Но последното трябва да се направи с достойнство. Има няколко начина да отговорите на обидна реч и да запазите достойнството си.
27 обиди, замаскирани като комплименти
Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи
Още: Лекар: В коя седмица започва да се чува пулсът на бебето?
Оскърбление
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация
Но тук има няколко тънкости. Ответната обида трябва да е остроумна, да се извършва само когато действието се развива в кръг от близки хора.
Също така трябва да обезвреди ситуацията, а не да я нажежи още повече. Във всеки друг случай е по-добре да не прибягвате до такава реакция.
Шега
Още: Знаете ли тези малко известни обичаи на Бъдни вечер
Още: Физалис - какви са ползите на екзотичния плод
В този случай трябва да се шегувате със самата ситуация, а не с обида, както е необходимо в ситуация с остроумен отговор. В този случай обидата ще загуби своето значение, комуникацията ще престане да бъде токсична.
Публиката най-вероятно ще застане на страната на шегобиеца, което ще го постави на сигурно място.
Как да се държим с хора, които ни обиждат?
Запазване на спокойствие
Ако нелицеприятни думи идват от устата на външен човек, не трябва да се водите от тях. Няма нужда да показвате, че думите нараняват, че са ви обидили. По-добре би било да замълчите, да проявите безразличие, да отговорите нещо безразлично.
Можете дори да се усмихнете в отговор, за да обезпокоите нарушителя. Той не очаква такава реакция, определено не разчита на нея, така че вероятно ще да спре да ви тормози.
Учените доказаха: Направеното добро не ни се връща!
Отговорете на намерението
Когато прозвучи обида, тогава се появява желание да се отговори на тези думи, които са прозвучали, но не трябва да го правите. По-добре е да кажете, че събеседникът вероятно има желание да обсъдите нещо сериозно.
Такъв отговор ще го разстрои, ще го обезсърчи. Така че можете да разберете причините за обидите, да разберете какво го е накарало да произнесете нелицеприятни думи.
Такива отговори на изречени обиди са печеливши. Със сигурност ще се окаже, че ще разтовари ситуацията, ще направи атмосферата по-здрава.