Първоначално е имало разрешително за строеж на подпорна стена. Впоследствие тогавашният инвеститор се отказва и изкарва разрешително за строеж. Според нас това е незаконосъобразно, на първа инстанция това беше потвърдено – незаконосъобразен административен акт що се отнася до второто разрешително за строеж. Това каза прокурор Десислава Пиронева, един от заместниците на главния прокурор Иван Гешев.
Още: Издирването на изчезналото дете от Конаре: Включи се и хеликоптер
Още: Заловиха сексуални стимуланти без документи на "Дунав мост 2“
Би трябвало да стане – така Пиронева коментира дали ще има събаряне при Алепу. Тя уточни, че става въпрос за събаряне на всичко построено след първото разрешително за строеж.
На въпрос на БНТ защо прокуратурата почва да действа чак като се разшуми, отговорът беше, че „няма как да правим такъв мониторинг”. Не съществува задължение за отчет на всеки административен акт пред прокуратурата, посочи Пиронева. Според нейните думи, нещата се случват чрез сезиране т.е. подаване на сигнали. Конкретно за Алепу, прокуратурата се задействала и заради медийни публикации.
Като примери за нередности по Черноморието Пиронева спомена „Росенец”, Буджака, Обзор, Созопол. Констатациите ни са предадени на компетентните органи, те трябва да свършат работа, по думите на прокурора.
Още: КПКОНПИ загуби поредно дело - този път срещу бившия директор на Фонда за лечение на деца
Още: Фалшив сигнал за бомба вдигна на крак централата на БСП
Специализираният съд е компетентен да разглежда делата на Европейската прокуратура, която разследва злоупотреби с евросредства. Ако съдът бъде закрит, това ще се отрази неблагоприятно за бъдещето разглеждане на дела от Европейската прокуратура, смята Пиронева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Работник загина при тежък инцидент в „Мини Марица-Изток“
Още: Пети ден продължава търсенето на детето със Синдром на Даун