Първоначално е имало разрешително за строеж на подпорна стена. Впоследствие тогавашният инвеститор се отказва и изкарва разрешително за строеж. Според нас това е незаконосъобразно, на първа инстанция това беше потвърдено – незаконосъобразен административен акт що се отнася до второто разрешително за строеж. Това каза прокурор Десислава Пиронева, един от заместниците на главния прокурор Иван Гешев.
Още: Бомбените заплахи към български училища са изпратени от руска платформа
Още: "Няма заплахи": МВР разкри кое е породило сигналите за бомби в училищата
Би трябвало да стане – така Пиронева коментира дали ще има събаряне при Алепу. Тя уточни, че става въпрос за събаряне на всичко построено след първото разрешително за строеж.
На въпрос на БНТ защо прокуратурата почва да действа чак като се разшуми, отговорът беше, че „няма как да правим такъв мониторинг”. Не съществува задължение за отчет на всеки административен акт пред прокуратурата, посочи Пиронева. Според нейните думи, нещата се случват чрез сезиране т.е. подаване на сигнали. Конкретно за Алепу, прокуратурата се задействала и заради медийни публикации.
Като примери за нередности по Черноморието Пиронева спомена „Росенец”, Буджака, Обзор, Созопол. Констатациите ни са предадени на компетентните органи, те трябва да свършат работа, по думите на прокурора.
Още: Окончателно: Доживотен затвор за убиеца от "Соло"
Още: Укривали данъци и не внасяли осигуровки: Разбиха престъпна група, ощетявала бюджета с милиони
Специализираният съд е компетентен да разглежда делата на Европейската прокуратура, която разследва злоупотреби с евросредства. Ако съдът бъде закрит, това ще се отрази неблагоприятно за бъдещето разглеждане на дела от Европейската прокуратура, смята Пиронева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: При опит да бъде нелегално пренесен: Хванаха голямо количество фреон във Видин
Още: "БОЕЦ": Висшият съдебен съвет, работещ с изтекъл мандат, си е раздал огромни бонуси