Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Върнаха за ново разглеждане делото срещу прокурор, осъден за лъжесвидетелстване

02 юли 2020, 14:28 часа • 2667 | прочитания

Върнаха за ново разглеждане делото срещу прокурора Румяна Желева, осъдена за лъжесвидетелстване на пробация за срок от 6 месеца, предаде Нова телевизия.

Още: Може да има и политически мотиви: СДВР за червената боя по Министерството на културата

Още: Божков рязко "забрави" предишните си показания за 60 млн. лв. подкупи за Борисов и Горанов

В началото на октомври 2018 г. Специализираната прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу Желева за извършване на две престъпления. Първото беше за това, че на 30 юни 2012 г, като длъжностно лице, тя е използвала служебното си положение (представяйки се като прокурор пред служители в Първо РУ "Полиция" - Добрич), за да преустанови започнала проверка на съпруга ѝ, спрян от полицаите във видимо нетрезво състояние и без документи за управление на МПС (престъпление по чл. 283 от НК). Желева беше обвинена и за лъжестидетелстване – за това, че в хода на образуваното досъдебно производство по случая, по свое желание (макар да не е длъжна да свидетелства срещу член от семейството) тя на три пъти дала лъжливи показания като свидетел пред разследващи и съдебни органи в Добрич, Варна и Разград.

По първото обвинение Специализираният наказателен съд призна Румяна Желева за невиновна и ѝ наложи наказание единствено за лъжесвидетелстване. Според обвинението през 2012 г. съпругът на Желева отказал на служители на МВР проверка за алкохол. След негово обаждане по телефона на мястото пристигнала съпругата му, представила се със служебното си качество и поискала да няма последствия за съпруга ѝ. Носела и документите му. 

След повторна покана от полицаите за алкохолна проверка с дрегер, мъжът станал агресивен, хванал единия от полицаите за ръката, нанесъл му удар с юмрук в гърдите, отправял заплахи и обиди. Наложило се идването на втори полицейски екип, след което бил задържан и отведен в Районното управление.

Още: Седем деца са в болница след пиене на белина в детската градина

Още: Кабинетът с нова акция срещу имотната мафия: Проверяват се всички хосписи и домове за стари хора (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес