Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Филип Морис България в партньорство с Американския университет в България

14 ноември 2024, 09:00 часа • 451 прочитания

В продължение на половин година част от служителите на Филип Морис България премиха през серия обучения за самоусъвършенстване и професионално развитие в партньорство с Американския университет в България (АУБ) в рамките на PMI Business Academy with AUBG 2024. Участниците в програмата присъстваха на 5 обучителни модула, водени от утвърдени български и чуждестранни преподаватели - „Бизнес комуникации“, „Управление на връзките с партньори“, „Търговски преговори“, „Мастърклас по психология на убеждаването“ и „Стратегии за продажби – разбиране, внедряване, принос“.

“Филип Морис България с гордост обявява успешното приключване на PMI Business Academy with AUBG 2024. Програмата е насочена към повишаване уменията на нашите търговски екипи. Тази инициатива не само подобрява уменията на 25-те участници в области като бизнес комуникации, преговори и стратегическо мислене, но също така  е в пълен синхрон с насърчаване на култура на непрекъснато учене и иновации в нашата организация”, споделя Зоя Петкова, мениджър управление на таланти и ангажираност на служителите във „Филип Морис България”.

Радослав Радославов, който е мениджър развитие на служителите в компанията, споделя, че фокусът на екипа му винаги е бил постоянното развитие и надграждане на уменията на хората в екипите, така че да могат да отговорят на динамичните нужди на съвременния бизнес.

„В сътрудничество с една от най-реномираните академични институции в България – Американския университет разработихме учебен план, който не само отговаря на изискванията на текущите роли на участниците в проекта, но и ги подготвя за бъдещи професионални предизвикателства. Развитието на нашите служители и поддържането на високи стандарти в обучението и професионалното развитие е наш основен приоритет, а тяхната отдаденост в този проект е поредното доказателство, че разполагаме с правилните хора за постигането на дългосрочната ни цел за изграждане на бъдеще без дим“, допълва Радославов.

„Сътрудничеството ни с Филип Морис България ни дава възможност да създадем среда, която съчетава най-доброто от академичния свят и бизнес практиката. Нашето партньорство не само потвърждава високото качество на образование в Американския университет в България, но и ни позволява да отговорим на очакванията за развитие и надграждане на знания и умения на участниците. Програмата допълва техния богат практически опит с подходящо теоретично съдържание, разделено на тематични модули. Този гъвкав подход подготвя участниците за предстоящите предизвикателства в една динамична професионална среда“, от своя страна коментира Момчил Карпузанов, академичен директор на програмите за следдипломна квалификация в АУБ.

Атанас Спасов, Марио Бхаелдин и Камелия Пенкова са ръководители на търговски екипи във Филип Морис България. Те разказват от първо лице за възможностите, които са получили и предизвикателствата, които са преодолели, по пътя към професионалното усъвършенстване в PMI Business Academy with AUBG 2024.

"Да се включа в обучението ме вдъхнови желанието да подобря уменията си в управлението на бизнес процеси и комуникации. Разбрах, че програмата е насочена към хора, които искат да се развиват професионално и да надграждат знанията си с практически умения. Възможността да участвам в такава програма с толкова опитни преподаватели и международна перспектива беше решаваща”, сподели Атанас Спасов. 

Марио Бхаелдин от своя страна разкрива, че за него най-интересен е бил модулът „Търговски преговори“. „Научих много нови техники и стратегии, които започнах вече активно да прилагам в ежедневната си работа. Научих как да идентифицирам и управлявам конфликти, да изграждам доверие и да достигам до взаимноизгодни решения. Освен това, методите за взимане на такива решения се оказаха изключително полезни в контекста на работата ми като тийм лидер, където екипната колаборация и балансирането на различни интереси са ключови за успеха. Смятам, че този модул е и най-практичен, тъй като успешните преговори и изграждането на партньорства са основополагащи за постигането на дългосрочни цели и оптимизиране на бизнес процесите”, добавя той.

За Камелия Пенкова да се върне в университета на 33 години, точно 10 години след като е завършила, предизвиква много емоции. „Изборът ми да присъствам на модулите и да бъда фокусирана през всички сесии, е доста по-осъзнат. Заедно с теоретичното учене на материал, който да развия в тема на изпита в последствие, от обучението успях и да извлека истински практични съвети за професионалното ми развитие“, споделя Камелия.

За Марио Бхаелдин най-важният урок, който е научил в рамките на обучението, е значението на стратегическото мислене. “Убедих се, че, за да постигна дългосрочен успех, трябва да мисля не само за краткосрочните цели и резултати, но и за цялостната стратегия на компанията за свят без тютюнев дим и трансформацията, през която тя преминава. Разбрах, че истински успешните лидери не само решават текущи проблеми, но и мислят напред за бъдещото развитие на бизнеса.”

“Грамотата за един от най-добре представилите се е страхотно признание за моя труд и отдаденост по време на обучението“, допълва Атанас Спасов.

Материалът се публикува с подкрепата на Филип Морис България. 

Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес