Захванах се с клипа за първото ни председателство на Съвета на ЕС, защото темата е България. Така режисьорът на клипа за европейското ни председателство Божидар Велинов сподели пред Actualno.com защо е приел задачата да направи видеото "България - Няма как да не се влюбиш в нея от пръв поглед". "Беше предложение от приятел, който реши, че аз съм човекът за тази задача... искаше ми се да не го разочаровам", добави г- Велинов.
Още: Иранският режисьор Мохамад Расулоф, номиниран за "Оскар", идва в България за София Филм Фест
Още: Номинираният за "Златен ритон" филм "Кой светна Луната?" с премиера на 1 март 2025 г. (ВИДЕО)
Режисьорът каза и, че е имало много отпаднали от крайния продукт сцени - например кадри от устието на река Велека, но "дърветата сякаш не искаха да позират", съжалява той. И добави, че снимките са правени в края на ноември, а е трябвало да бъдат пресъздадени цели четири сезона. "Трябваше ми една година... за да уловя сезоните", каза още г-н Велинов.
На въпрос дали е била зададена предварителна рамка за задачата, г-н Велинов отговори, че "рамката е широкият таргет. Млади, стари, умни, добри, в чужбина, на север, с грип, горди, обидени... ааа, трябваше да сложа лавандула и рози, което мисля е нормално", с шеговит тон каза той. И е категоричен, че произведението му отразява всичко положително, което България би могла да даде.
Още: Кейт Уинслет подготвя режисьорския си дебют
Още: Режисьорът Коста Биков ще получи Специалната награда на 29-ия София Филм Фест
"Видеото е с "препоръчително" заглавие: "Това е България!" Сами разбирате колко отговорна задача е. Добре е под такова заглавие, да не съществуват неща, с които не всеки се гордее", каза за финал Велинов.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Гледаме новите филми с Изабел Юпер, Жулиет Бинош и Рейф Файнс на София Филм Фест
Още: Филм с Мария Бакалова бе отличен на фестивала в Санта Барбара (ВИДЕО)