Автомобилните заводи в Европа отвориха

27 април 2020, 15:50 часа • 7844 | прочитания

Повечето автомобилни производители, които имат заводи в Европа, възобновиха работа в условията на пандемията от коронавирус. Засега предприятията все още не работят на пълна мощност, но се очаква постепенно обичайният режим на работа в повечето предприятия да бъде възстановен.

Още: Как да направите чистачките по-ефективни

Още: Volkswagen постави нов рекорд по продажби на... вурстове

Сред първите, които рестартираха производство, бяха германските автомобилни гиганти BMW, Volkswagen и Daimler. През тази седмица заводът на VW във Волфсбург ще работи на 15% от капацитета си, но през следващата производството ще бъде увеличено до 40%. Постепенно ще се включват и предприятията на марката в Португалия, Испания, Русия и САЩ, а през май ще бъде възобновено последователно производството във фабриките в Южна Африка, Аржентина, Бразилия и Мексико.

Трите завода на Skoda в Чехия също започнаха работа днес, но при съблюдаване на строги санитарни правила. Основното, естествено, е носене на защитни маски от служителите и спазване на дистанция от поне 1,5 метра между тях.

В BMW планират на 4 май да започне работа завода в Англия, в който се произвеждат автомобилите от бранда Rolls-Royce. Тогава трябва да стартира и производството в Спартенбърг (Южна Каролина), където се сглобяват кросоувърите на марката. Седмица по-късно врати отваря и най-големият европейски завод на компанията - в Германия, както и този в Мексико. Останалите предприятия - в Мюнхен, Лайпциг и Регенсбург ще отворят след 18 май.

Още: Колко можете да карате с включен индикатор за налягане на маслото

Още: Взрив в завод спря производството на три модела на Toyota

Френската компанията Renault също стартира работа в един от „домашните“ си заводи, докато партньорът в алианса Nissan планира за отвори предприятието си в Барселона на 4 май. Конкурентът Fiat Chrysler отвори две от фабриките си в Италия днес.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Велизар Георгиев
Велизар Георгиев Отговорен редактор
Новините днес