Пътят Царево – Резово остава затворен, след като снощи река Велека заля моста при Синеморец. Откъснати са населените места Синеморец и Резово. Това съобщиха от Областна администрация – Бургас, цитирани от агенция "Фокус".
Още: Пленер с кауза "Подари усмивка" обедини деца, ученици и студенти в Бургас
Още: Не може да се гледа морето: Ограда изникна на плаж в Созопол
Сапьорска група от Бургас е била в готовност да извърши контролиран взрив при косата на р. Велека, заради затлачване при устието на реката. От областната администрация уточниха, че това не се е наложило, тъй като нивото на водата е започнало да спада.
Частичното бедствено положение в селата Младежко, Калово, Бяла вода, Граматиково и Стоилово, намиращи се на територията на община Малко Търново, остава в сила. Има наводнени дворове и къщи, няма пострадали хора и животни.
Нивото на водата е започнало да спада. Областният управител в момента пътува към района, за да се види с хората и да разбере какви са щетите. На по-късен етап ще има информация дали частичното бедствено положение ще бъде отменено.
Още: Учениците от Бургас научиха колко са важни за имунитета червените плодове и зеленчуци
Още: Над 250 ученици от Бургас засадиха над 100 дървета
Снимка: Архив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За първи път заря за Великден в Бургас
Още: Бургаските деца се запознаха със здравословните предимства на млякото и млечните продукти