От 3 май – неделя ще бъдат премахнати лентите в големите паркове в София, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Жените@Kaufland vol.2 продължава с нова тема и истории, които вдъхновяват
Още: Съмнителни схеми с работещите в АЕЦ "Козлудуй"? Енергийният министър отговаря
Хората в града обаче ще трябва да спазват еднопосочното движение и правила за разходка. Остава забраната за сядане на пейките и използването на детските и спортни съоръжения.
От неделя и природен парк „Витоша“ ще бъде отворен за разходки.
Екипите на Столична община и Общинска полиция ще организират движението и паркирането на автомобили от „Драгалевци“ до Морените и от „Бояна“ до Златните мостове, Ветровала и Офелиите.
Още: Времето утре - 15 март 2025 г.
Още: Два продукта на цената на един за избрани артикули в Kaufland
Между 11 и 14 ч тези пътища ще се затварят за автомобили.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Жените на успеха" с Леона Асланова: Дигиталният живот е второто ми аз
Още: Фатални онлайн предизвикателства: Говорят майки на починали деца
На паркинга на хижа „Алеко“ ще се допускат автомобили с трудноподвижни граждани и с инвалидни колички.
За да не се допуска събирането на много хора на едно място автобусните линии, които пътуват до Витоша остават спрени. С успокояване на епидемичната обстановка общината има готовност да възстанови движението на градските автобусни линии до Витоша.
При разходка в планината да се спазва дистанция от минимум 2,5 м. При разговори с други хора, поставяйте маска или шал, са изискванията на общината.
Още: На тъмно: “Информационно обслужване" с още правомощия
Още: Проф. Георги Рачев разкри ще вали ли сняг след топлия уикенд
Хижите на Витоша остават затворени. Забранява се сядането на пейки и в беседки, както и събирането на компании и групи от туристи. Правенето на пикник е допустимо само за членовете на едно семейство.
От Столична община призовават гражданите, които не познават добре Витоша, но искат да се разходят, да ползват задължително само маркираните екопътеки.
Всичко за коронавируса следете ТУК.