Един от основните футболисти на Ботев Пловдив в последните сезони Дилан Мертенс заяви, че той и съотборниците му са готови на 100 процента за предстоящия полуфинал за Купата на България срещу ЦСКА. Нидерландският халф сподели, че „канарчетата“ знаят важността на срещата и няма да играят със страх.
Още: „Подарихме два гола“: Илиев не направи драма от отпадането на Черно море за Купата
Още: Томаш преди финала за Купата: Само ЦСКА може да спре ЦСКА!
28-годишният Мертенс е преследван от контузии през настоящата кампания, но в последните четири мача е неизменен титуляр, като дори се разписа във вратата на Ботев Враца преди няколко дни. Пред клубната телевизия на Ботев той сподели, че лека полека се завръща към най-добрата си форма.
„Знаем важността на тази битка“
„Подготовката за мача с ЦСКА вече започна. Не мисля, че някой ще играе със страх. Всички сме готови за този наистина голям мач. Знаем каква е важността на тази битка. Опитваме се да спечелим всеки мач. Всеки футболист иска това, когато е на игрището. Накрая ще видим на коя позиция ще завършим в първенството“.
Още: 6+ за Питас: ЦСКА потрепери, но взе най-важния си изпит и е на финал за Купата на България!
Още: Дежавю! БФС пак глоби Вуцов, който не спазвал наказанието си
„Отсъствах много дълго време – шест месеца. Сега, в последните седмици, се завръщам с бавни стъпки. Чувствам се добре, даже страхотно. Искам да благодаря на хората около мен за това, че вярваха в мен през цялото време. Благодарности и към феновете. Хубаво е да играем за тях, те ни дават много силна емоция преди и по време на мач“, каза нидерландският полузащитник.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Напук на критиките: Ръководството на Левски за пример, ще обяви радостна новина
Още: УЕФА напълни касите на родните клубове: Лудогорец оглави класацията по бонуси
По-рано днес новият треньор на ЦСКА Стамен Белчев заяви, че основната цел пред "червените" този сезон е спечелването на Купата на България.