"Призовавам Борислав Михайлов незабавно да си подаде оставката като президент на Българския футболен съюз!". Това написа премиерът Бойко Борисов в своя Facebook профил преди минути. Припомняме, че по-рано на брифинг в Министерския съвет спортният министър Красен Кралев изложи мотивите на кабинета за искана оставка на Михайлов.
Още: УЕФА напълни касите на родните клубове: Лудогорец оглави класацията по бонуси
Още: Наско Сираков протрива ръце: Клуб от елита на Испания дава невероятна сума за ас на Левски
"След вчерашната позорна загуба на българския национален отбор и предвид лошите резултати на футбола ни, разпоредих на министър Красен Кралев държавата да прекрати всякакви отношения с БФС, включително и финансови, до оттеглянето на Борислав Михайлов от поста. Категорично осъждам и поведението на част от присъстващите на стадиона. Недопустимо е България, която е една от най-толерантните държави в света, и хора от различни етноси и религии живеят в мир, да се свързва с расизъм и ксенофобия", завършва коментарът на министър-председателя.
Още: ЦСКА има готов ход за действие при нова издънка - изявен цесекар сменя Томаш
За спортно-техническата част и това, което прави БФС, не се произнасям. Когато държавата ни е сложена на челни страници като расистка държава заради група олигофрени или недоброто ръководене на БФС, а и резултатите са категорични, въпреки огромните пари, които сме вложили, не искам по никакъв начин правителството в лицето на спортното министерство да бъде ангажирано с този футболен съюз, заяви Борисов пред журналисти.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гредата и ВАР не спряха Левски срещу Септември! Критикуван от Сираков пак е големият герой
"Страшно преекспонираха нещата, имаше няколко олигофрени с нацистки знаци, публиката си беше прекрасна, ние не коментираме изстъпленията на английските хулигани в София и не казваме, че това е цветът на английската нация, така че да бъдат малко по-смирени в реакцията си", коментира Борисов. Той беше категоричен, че България е най-толерантната държава.
"Аз мога да забраня на моето правителство да прекрати всякакви дейности с БФС и да видим по сигналите, които имаме за футболната централа. Не може държавата да бъде обвързана с поведението на един човек", подчерта още премиерът.
Припомняме, че снощи националният ни отбор бе разгромен с 0:6 от Англия на стадион "Васил Левски". Михайлов обаче не изгледа до края най-тежката домакинска загуба в историята на тима. В 70-ата минута камерата на bTV улови президента на БФС как се качва в джипа си, който този път го чакаше пред стадиона, а не както при загубата от Косово - на лекоатлетическата писта.
Още: 11 треньора за 5 години: Звезда на ЦСКА разкри как това вреди на отбора и проговори за кризата
Още: Александър Томаш: Общественото мнение не ми влияе! ЦСКА не трябва да има план Б, а само план А