Ръководството на ЦСКА връща Методи Томанов в Борисовата градина! Бившият футболист на "армейците" ще заеме поста директор на скаутското звено и ще отговаря за трансферната политика на столичния гранд. 65-годишният специалист бе в основната на най-големите успехи на Лудогорец на европейската сцена, привличайки куп звезди в ролята си на селекционер и спортен директор.
Още: „Подарихме два гола“: Илиев не направи драма от отпадането на Черно море за Купата
Още: Томаш преди финала за Купата: Само ЦСКА може да спре ЦСКА!
Методи Томанов е новият директор на скаутското звено в ЦСКА
Томанов ще смени Иван Славов, който до момента заемаше длъжността, съобщава Sportal.bg. За последно трикратният шампион на България като футболист с екипа на "червените" работи като главен селекционер в ЦСКА 1948. Преди това той записа 7-годишен престой в Лудогорец. През 2011-а стана селекционер на "орлите", а от март 2014-а бе назначен за спортен директор на разградчани. През 2018 година ръководството на "зелените" го освобождава.
ОЩЕ: Чудо в Турция! Тим от 4-та дивизия смачка елитния отбор на бивш нападател на ЦСКА
Още: 6+ за Питас: ЦСКА потрепери, но взе най-важния си изпит и е на финал за Купата на България!
Още: Дежавю! БФС пак глоби Вуцов, който не спазвал наказанието си
Томанов привлече куп звезди в Лудогорец
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Напук на критиките: Ръководството на Левски за пример, ще обяви радостна новина
Още: УЕФА напълни касите на родните клубове: Лудогорец оглави класацията по бонуси
Докато Методи Томанов е на "Хювефарма Арена", Лудогорец спечели седем шампионски титли, два пъти влезе в групите на Шампионска лига и игра осминафинал в Лига Европа. Специалистът привлече в тима звезди като Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан, Жуниор Кайсара, Клаудиу Кешеру, Козмин Моци.
Томанов е бил на “Българска армия” от 2002 до 2004 година, като е помощник треньор на Стойчо Младенов. Освен това е и скаут в клуба през периода 2008 - 2011 година. Само преди часове пък от ЦСКА обявиха раздяла с друг директор (подробности четете в линка).