Вратарят на националния отбор по футбол на България Димитър Митов е получил поредна травма. Стражът е скъсал връзки на дясното рамо по време на първата среща с Република Ирландия, която се игра в четвъртък на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Това са показали резултатите от ядрено-магнитния резонанс, предават колегите от БТА. Контузията е трета за сезона за футболиста на Абърдийн, който до тази кампания рядко влизаше в лазарета.
Димитър Митов ще е аут близо месец
Митов се сблъска със защитника на ирландците Мат Дохърти в ситуацията, в която крайният бранител осъществи пълен обрат. На почивката селекционерът Илиан Илиев замени вратаря с Пламен Илиев. Очакванията са Димитър Митов да бъде извън игра между три и четири седмици.
Пред БТА самият страж разказал, че за 10 години от кариерата си е имал едва две контузии, а сега само в рамките на един сезон – три. Най-напред през декември получи травма в бедрото в мач от шотландското първенство, след това в първия месец на новата година имаше друг проблем, извадил го от игра за четири седмици. Иначе титулярният вратар на "лъвовете" е с отбора в Дъблин, като вчера изгледа тренировката от трибуните, където ще бъде и днес по време на мача. Веднага след края му ще замине за Шотландия, за да се присъедини към клуба си.
ОЩЕ: "И в Африка строят стадиони! Отиваме към последни в света"