Светлина в тунела: България игра като равен с равен срещу участник на Евро 2024

08 юни 2024, 17:53 часа

Националният отбор по футбол на България завърши 1:1 срещу Словения при визитата си в Любляна в приятелски мач преди началото на Евро 2024. Лидерът на "лъвовете" Кирил Десподов откри резултата още в третата минута. До първия четвърт час обаче домакините възстановиха паритета чрез Андра Шпорар.

Отборът на Илиан Илиев игра като равен с равен и шести пореден двубой не записа загуба. Преди няколко дни нашите състезатели завършиха наравно и срещу Румъния - друг участник на Европейското в Германия.

Кирил Десподов матира звезден вратар от дузпа

Срещата стартира прекрасно за "трикольорите". Капитанът на тима Кирил Десподов връхлетя в наказателното поле на противника и бе съборен от Яко Бийол. Главният съдия Арда Кардешлер не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана спечелилият си дузпата състезател на ПАОК и матира Ян Облак, пращайки го в обратния ъгъл.

ОЩЕ: Селекционерът на България Илиан Илиев постави амбициозна цел пред „лъвовете“

България Словения

Словения изравни бързо на България

Домакините опитаха да отговорят веднага. Техният натиск се материализира в 13-тата минута, когато Шпорар изравни от близка дистанция след центриране от корнер. По-късно България пропусна два добри шанса. Симеон Петров и Георги Костадинов не успяха да изведат "лъвовете" напред със своите удари с глава.

Вуцов спря многомилионен нападател

В 33-тата минута нападателят на РБ Лайпциг Бенямин Шешко излезе очи в очи със Светльо Вуцов. Стражът на Славия бързо скъси дистанцията и парира шута на звездата на Словения. След почивката равностойната игра продължи. Кирил Десподов тества уменията на Облак, който се намеси подобаващо.

На другата врата Вуцов направи няколко рутинни спасявания. В самия край на сблъсъка Филип Кръстев осъществи страхотен индивидуален рейд, но не се справи по най-добрия начин със завършващия изстрел - 1:1.

ОЩЕ: Георги Иванов за равенството с Румъния: Трябва да бъдем доволни