С един гол: Лудогорец матира Славия и измести Левски от върха! (ВИДЕО)

18 септември 2024, 19:33 часа • 579 прочитания

13-кратният шампион на България Лудогорец успя да победи Славия с минималното 1:0 като гост в отложена среща от втория кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача отбеляза Рик Джонатан през първото полувреме, а с това "орлите" изместиха Левски от първото място.

Лудогорец победи Славия в efbet Лига

Лудогорец успя да поведе в резултата в 32-ата минута, когато Рик Джонатан вкара прекрасен гол за гостите. Попадението се оказа достатъчно за "орлите", които и днес разчитаха на основния си коз този сезон - защитата. Тимът има само един допуснат гол в седем мача.

Лудогорец изпревари Левски и вече е лидер

Славия опита да се противопостави, но не създаде нищо опасно пред противниковата врата. Така Лудогорец взе трите точки и вече има актив от 19 пункта - колкото има и Левски, но "сините" загубиха директния сблъсък със "зелените", а освен това са и с мач повече.

ОЩЕ: Лудогорец с позиция за Пьотровски: „Орлите“ няма да изпуснат полската си звезда без пари