Бившият треньор на Левски Емил Велев – Кокала предложи себе си, Станимир Стоилов или Димитър Димитров – Херо за селекционер на националния отбор на България. Кокала заяви категорично, че би поел работата, ако получи предложение от Българския футболен съюз.
Още: БФС пощади Левски и Ботев Пловдив - разминаха се само с глоби след ексцесиите на „Герена“
Още: Сираков се смили и „размрази“ звезда на Левски, явно новият му договор се пече
Кокала се самопредложи за треньор на националния
"Защо да не го направя? Естествено, че бих поел националния ни отбор. Разбира се, че трябва да се започне на чисто. Нужна е стройна организация. Никога сам човек не може да направи нищо."
"Трябва да си обграден с хора, които са знаещи и можещи. Няма да е лошо да се спрат на такъв вариант, но а дано, ама надали", заяви Велев пред SportLive.bg.
Още: Вили Вуцов след дебюта на Светльо за Левски: Една голяма мечта на фамилията се сбъдна
Емил Велев предложи и Мъри и Херо
Попитан дали последното изречение се отнася за него, Кокала потвърди: "Да. За мен го казах." След това Велев добави, че има и други добри варианти, сред които Стоилов и Димитров. "Има и други специалисти и Станимир Стоилов, и Димитър Димитров – Херо, и други хора, които също са минали през ситото на националните гарнитури", каза той.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Време е някой да подшушне на дон Треньор да спре с това, че Левски бил най-добрият отбор“
Още: Нервите на Попето не издържат: Ситуацията в Ботев не е добра, директорите да излязат и да кажат нещо
"Според мен не е толкова голяма философия да можеш да организираш нещата в националния отбор. Да, не е лесно, защото трябва да се подбират най-добрите футболисти в момента. Но пък ние не говорим само за един момент, а за бъдещето", сподели още Емил Велев.
Бъдещето на националния селекционер Младен Кръстаич се очаква да бъде решено в следващите 2-3 дни. В Сърбия пък сравниха Кръстаич с Христо Стоичков като еднакво слаби треньори (подробности четете в линка).