Нападател на ЦСКА блести за националния тим на ЦАР

06 септември 2024, 13:01 часа • 768 прочитания

Нападател на ЦСКА блести за националния отбор на Централноафриканската република. Става въпрос за новото попълнение на „армейците“ Годуин Коялипу. Офанзивният футболист се разписа веднъж при победата на ЦАР над Лесото с 3:1 в квалификация за Купата на африканските нации.

Годуин Коялипу е новоизлюпен национал

Годуин Коялипу започна срещата с Лесото като титуляр и остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен. Нападателят на ЦСКА се разписа за 3:1 около час след началото на двубоя. Това е негов първия гол за ЦАР в четвъртия му мач за националния тим. В срещата участва и друг играч на „червените“ - Амос Юга.

Годуин Коялипу

Коялипу откри головата си сметка и за ЦСКА

Коялипу пристигна в ЦСКА в началото на август от белгийския Беверен. „Армейците“ платиха 1 милион евро за правата му. 24-годишният нападател вече има три мача за „червените“, в които е реализирал едно попадение – в двубоя с Арда, в който столичани отстъпиха с 1:2.

Вчера пък стана ясно, че ЦСКА е договорил легенда на Лийдс.