Националният селекционер на България Младен Кръстаич коментира равенството на „лъвовете“ с Литва. Според него родният тим не е заслужавал да си тръгне само с точка от гостуването във Вилнюс. Сръбският специалист обясни, че през първите 15 минути на срещата неговите футболисти са били объркани и това е изиграло лоша шега на тима.
Още: Наско Сираков протрива ръце: Клуб от елита на Испания дава невероятна сума за ас на Левски
Още: ЦСКА има готов ход за действие при нова издънка - изявен цесекар сменя Томаш
Младен Крастаич бе категоричен, че е нормално футболистите на България да бъдат несигурни, тъй като повечето от тях са на по 22-23 години. Той допълни, че тимът е имал достатъчно шансове за отбелязване на попадение, но не е съумял да се възползва от тях.
🇱🇹🤝🇧🇬 Равенство между Литва и България в Каунас
Posted by Team Bulgaria on Saturday, June 17, 2023
„Бяхме малко объркани през първите 15 минути. Имахме над 20 корнера, отправихме 24 удара към тяхната врата. Може би трябва да изиграем някои ситуации по-добре. Можехме да стигнем до втори гол. Трябваше да бъдем по-агресивни. В първите 15 минути на мача трябваше да пресираме по-високо съперника си. Не очаквахме да получим гол след корнер. След попадението заиграхме по-добре. Футболът е игра на голове“.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гредата и ВАР не спряха Левски срещу Септември! Критикуван от Сираков пак е големият герой
Още: 11 треньора за 5 години: Звезда на ЦСКА разкри как това вреди на отбора и проговори за кризата
„Нормално е да има несигурност в играчите. Това са млади момчета. Нормално е някои ситуации да не ги отиграват, както трябва. Илия Груев се справи добре като централен защитник. Играхме офанзивно, бяхме фаворити. Ще видим как ще се справим срещу Сърбия. Ние дойдохме да вземем трите точки, но завършихме наравно. Имахме доста шансове, но не успяхме да се възползваме“, каза Кръстаич.
Преди дни се заговори, че Илия Груев може да замени Младен Кръстаич начело на националния отбор.
Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате
Още: Александър Томаш: Общественото мнение не ми влияе! ЦСКА не трябва да има план Б, а само план А