Левски наказа ЦСКА в първия мач за Купата на България

11 април 2018, 19:54 часа • 6894 | прочитания

Левски на Делио Роси най-накрая показа, че може да се мери с най-добрите отбори в България. Турнирният италиански специалист измайстори перфектна тактика за "сините", които футболистите приложиха на 100% срещу ЦСКА и стигнаха до категорично 0:2 като гост на "червените" в първи полуфинален мач за Купата на България.

Още: БФС наказа Вили Вуцов, че не спазва наказанието си. Глобиха и елитен отбор за влизане в съдийската стая

Още: Левски излезе с конспиративна теория за загубата от Черно море и повтори свое старо искане

26-кратният шампион удари на 2 пъти своя съперник в началото и на двете полувремена. Първо в 7' с първото си минаване на центъра "сините" осъществиха брилянтна контраатака, при която Обертан намери Буш между 4-ма играчи на ЦСКА, а румънецът наказа "червените" за 1:0.

Още в първата минута на второто полувреме Обертан качи топката на главата на Буш, който безпроблемно с глава реализира за 2:0. В същото време ЦСКА имаше един единствен реален шанс за гол, пропилян от Луис Енрике при резултат 0:2 в полза на "сините".

Реваншът между двата отбора е на 25 април. Повече подробности и отзиви от ЦСКА - Левски вижте в Sportlive.bg

Още: Критики към Илиан Илиев: Национал отказвал да играе за България заради селекционера

Още: Двукратен носител на приза "Футболист на годината" на България подписва нов договор с гранд от Първа лига

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Александър Коларов
Александър Коларов Отговорен редактор
Новините днес