Черно море стартира зимните си контроли със загуба от румънци

13 януари 2024, 15:47 часа • 1462 прочитания

Черно море стартира със загуба в първата си контрола от зимната подготовка. Лидерът в Първа лига отстъпи с 0:2 пред елитния румънски Фарул Констанца. Двубоят се игра на базата на тима от северната ни съседка в Овидиу.

Черно море не се възползва от шансовете си

Преди почивката Черно море бе доста по-активният от двата отбора. Варненци обаче така и не успяха да стигнат до гол след пропуски на Николай Златев, Мартин Милушев и Атанас Илиев, който на празна врата прати топката над напречната греда на Фарул.

Черно море Фарул Констанца

Фарул вкара два гола в рамките на само 2 минути

През второто полувреме домакините бяха по-опасният отбор и поведоха с 56-ата минута. Мартин Дичев фаулира съперников играч на границата на наказателното поле и Луис Мунтеано със силен изстрел от прекия свободен удар матира Християн Славков. Само 120 секунди по-късно румънците удвоиха преднината си след страхотно попадение на Дусаут от над 30 метра.

Преди седмица бранител на Черно море хвърли всички в клуба в смут, след като спря с футбола на едва 28 години.