Черно море допусна изненадващо поражение от Ботев Враца (ВИДЕО и СНИМКИ)

29 юни 2023, 21:51 часа • 2123 прочитания

Черно море загуби изненадващо с 1:3 от Ботев Враца в третата си контролна среща от предсезонната подготовка. Мачът се проведе на един от футболните терени в Правец. Точни за "зелените лъвове" бяха Момчил Цветанов, Мартин Кавдански и Браян Переа. Почетното попадение за варненци бе дело на Мартин Милушев.

Публикувахте от ПФК Черно море / PFC Cherno more в Четвъртък, 29 юни 2023 г.

ОЩЕ: Топ български вратар шокира с трансфер от Черно море в Спартак Варна

В 7-ата минута Мазир Сула проби отдясно и намери Атанас Илиев. Таранът стреля, но топката отиде право в ръцете на вратаря. Врачани имаха две положения, които обаче не затрудниха стража на „моряците“. В 21-вата минута Ботев откри чрез Момчил Цветанов. След пропуски на Фернандес и Димов Мартин Милушев възстанови паритета, а до паузата Илиев не съумя да изведе тима си напред в резултата.

На почивката Илиан Илиев направи 9 промени, като единствените, които останаха на терена от първата част, бяха вратарят Християн Славков и голмайсторът Милушев. В 55-ата минута Мартин Кавдански засече с глава центриране от фаул и реализира втори гол за врачани. Черно море натисна. Александър Василев, Исмаил Иса и Живко Атанасов обаче опропастиха отлични възможности. В последната минута Переа вкара и оформи крайния резултат.

ОЩЕ: Изненада: Ботев Враца отмъкна юноша на ЦСКА под носа на останалите

Тази проверка бе последната за „моряците“ по време на подготовката им на лагера в Тетевен. В първите си две контроли момчетата Илиан Илиев постигнаха убедителни победи над Спартак Плевен с 5:0 и Етър Велико Търново с 4:0. След завръщането във Варна предстоят още три проверки. На 5 юли Черно море ще играе две контроли - с Дунав Русе и Добруджа. Последният двубой е на 8 юли (събота) срещу Черноморец Балчик.