В Тайлант се борят срещу замърсяването на въздуха по интересен начин. В Банкок бяха пуснати самолети за изкуствен дъжд, чиято цел е да разсеят силното замърсяване на въздуха.
Още: Говорил за Константинопол пред Тръмп: Турски националисти скочиха срещу духовник
Още: “Топката е в Армения“: Азербайджан за мирното споразумение
"Пилоти и учени съобщиха за положително развитие след разпръскването на първата партида химикали, които би трябвало да активират образуването на дъжд" заяви пред France Press Сурасри Китимонтон, ръководител на Роял Авиейшън Сървиз, отговарящ за самолетите за предизвикване на изкуствен дъжд.
Самолетите за изкуствен дъжд са интересно решение, чиято цел е да разпространят огромни количества химикали в облаците и да предизвикат образуването на ледени кристали, които от своя страна ще доведат до дъжд.
Отделът за контрол на замърсяването се надява, че под действието на химикалите изкуствените дъждове могат да бъдат очаквани днес вечерта или в сряда в столицата, предаде БГНЕС.
Още: Зелена светлина за летящите таксита (ВИДЕО)
Още: Турция разследва призиви на опозицията за бойкот на бизнеса
Сериозните периоди на замърсяване стават все по-чести в Банкок, особено с увеличаването на превозните средства в града. Постепенно, но сигурно градът се превръща в един от най-претоварените градове на планетата. В момента в града има около 9,8 милиона автомобила, 2,5 от които все още работят с дизелово гориво при население от около 12 милиона.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Турция разполага ПВО в Сирия заради Израел, подкрепяната от САЩ коалиция отстъпва
Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи