Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Турция ще ваксинира безплатно гражданите си срещу коронавирус

23 ноември 2020, 09:27 часа • 2251 прочитания

Турското ръководство очаква да ваксинира гражданите на републиката срещу новия коронавирус безплатно, съобщи министърът на здравеопазването Фахретин Коча в понеделник, цитиран от вестник Hurriyet.

Още: Сибирски студ скова Турция: Ето къде измериха минус 33 градуса (ВИДЕО)

Още: "Хамас" иска Израел да освободи техни затворници, отхвърля по-нататъшни преговори

„Приключиха преговорите с китайския производител на ваксини Sinovac, преминаха всички необходими законови процеси и се поставиха подписи. Най-малко 10 милиона дози от ваксината вече са изпратени [в Турция], за да започне ваксинирането“, заяви здравният министър. „Ваксинацията ще се извършва абсолютно безплатно. Гражданите няма да бъдат таксувани“, предаде агенция Фокус.

Междувременно Коджа заяви, че „процесът на лицензиране на ваксини, създадени от други производители“ продължава в Турция. „И когато процесът на лицензиране приключи, продажбата на тези ваксини в аптеките ще бъде разрешена“, добави той.

Очаква се цената на руското лекарство Sputnik V да бъде обявена тази седмица. Преди ден на страницата му в „Туитър“ е публикувано съобщение, според което тази ваксина ще струва много по-малко от лекарствата на Pfizer и Moderna.

Още: В снежен капан: Япония предупреди за лавини и заледени пътища

Още: Тонове фалшив мед от Турция

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес