Президентът на Иран Хасан Рухани прибягна до Туитър, за да отговори на заплахата на президента Тръмп за атака на 52 цели в Иран.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
В неделя американският президент Доналд Тръмп заяви, че ако Техеран атакува Америка като отмъщение за убийството на генерал-майор Касем Сюлеймани, Вашингтон ще удари 52 обекта в Иран "много бързо и много силно". Той обясни, че целите представляват 52 американци, които са били заложници в Иран през 1979 г.
„Тези, които използват числото 52, също трябва да помнят числото 290. Никога не заплашвайте иранската нация“, написа Рухани.
На 3 юли 1988 година иранският Air Flight 655, редовен пътнически полет от Техеран до Дубай, беше свален от USS Vincennes, управляван ракетен крайцер на ВМС на САЩ.
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Самолетът Airbus A300 беше унищожен и всички 290 души на борда, включително 66 деца, бяха убити. И до сега Иран припомня полет 655, като този, „който беше свален от американска ракета и уби 290 невинни ирански пасажери“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг