Австралия регистрира рекордни 47 738 случая на новозаразени с коронавирус за последното денонощие, което накара австралийците да се втурнат да си правят бързи антигенни тестове за вируса. Така броят на новите инфектирани е с около 38 000 случая повече от предния ден, информира АФП. По-голямата част от случаите са с варианта Омикрон.
Още: След грешката: "Хамас" обявиха, че са предали тялото на Шири Бибас на Червения кръст
Още: В Газа: Израел затвори главния пропускателен пункт за доставки на помощи
Хоспитализациите в страната са се удвоили за една седмица до 2362. Броят на пациентите в интензивни отделения е по-нисък - 184, включително 59 пациенти на респиратори.
Нарастването на случаите на КОВИД доведе до огромни опашки пред центровете, извършващи тестване, като на много места хората чакаха по няколко часа, за да им бъде взета проба.
Въпреки обществения натиск и многобройните искания бързите антигенни тестове да станат отново безплатни, премиерът Скот Морисън не е съгласен. "Сега сме на друг етап от тази пандемия, когато просто не можем да направим всичко безплатно. Налага ни се да живеем с този вирус", заяви той вчера.
Още: "Хамас" съобщи имената на още шестима заложници, които ще освободи в събота
Още: Нетаняху се закани на "Хамас": Ще си платят, че не са предали тялото на Шири Бибас
Австралия се опитва да се придържа към политика на нулева толерантност към вируса, част от която е и изключително високото ниво на ваксинация. 91,5% от населението над 16 години е напълно ваксинирано, а около 2,5 милиона души са получили и бустерна доза.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Израел обвини "Хамас", че е върнало друго тяло на заложник
Още: След взривовете в автобуси: Израел нареди на военните да засилят операциите в Западния бряг