Неизвестен откри огън в хотел "Еребуни" в центъра на Ереван. Това съобщиха от пресслужбата на арменската полиция за ТАСС.
Още: След срещата на Нетаняху с Рубио: "Хамас" трябва да бъде елиминирана (СНИМКА)
Още: Последните освободени израелски заложници са били сериозно малтретирани
"Полицията получи сигнал, че неизвестен е открил огън в хотел "Еребуни". Сега той е отцепен. По предварителни данни няма пострадали. Ще съобщим други подробности по-късно", съобщиха от пресслужбата.
Местният портал за новини Factor.am, позовавайки се на източници, твърди, че неизвестният мъж е въоръжен с автомат и е взел заложници на първия етаж на хотела.
Няколко арменски медии излъчват на живо от местопрестъплението. На кадрите се вижда, че специалните сили са блокирали всички входове и изходи от хотела, има и въоръжени мъже в полицейска униформа.
Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел
Още: Тайван засече 24 китайски самолета
В хотел „Еребуни“ се помещава офиса на бившия президент Роберт Кочарян, който беше арестуван по обвинение в нарушение на Конституцията през 2008 година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Още: Австралия наложи забрана за покупки на жилищни имоти от чужденци
По-късно стана известно, че мъжът, който стреля в хотела, е предал оръжието си. Това съобщи шефът на пресслужбата на арменската полиция Ашот Агаронян.
"В резултат на преговорите с действащия шеф на полицията Арман Саркисян, въоръженият мъж предаде оръжието си. Преговорите продължават. По предварителни данни няма жертви и заложници", каза той.