От 24 септември до 1 октомври 2020 г. за пореден път ще се проведе фестивалът на българския игрален филм "Златна роза". И тази година филмите са безброй много, а конкурсът вълнуващ.
Още: Новата изложба на Георги Георгиев в галерия "Нюанс": "Ангели и демони" винаги наблизо
Още: Конкурс преобразява със светлинно изкуство фасадата на НДК
Откриването е днес с лентата "Пари". Заглавието е на Гърция, Франция, България, Нидерландия и Швейцария. Разказва за студент от Иран, който не се появява на среща с родителите си, а те тръгват да го търсят из Атина.
"Златна роза класик" тази година ще предложи дигитализирана версия на кинокласиката "Мера според мера".
Огромна е подборката за късометражни филми. "Сънчо", "Будна", "Докато смъртта ни събере", "Третата среща", "Сутрешна проверка", "Приятели", "Ягоди", "Любов по време на карантина", "1,2...7,8... 10, или как да намерим своята", "Далеч от времето" са заглавия от късометражната програма на фестивала. "Сънчо" е за майка, която се отдава на видео игри и вредна храна, а синът й решава да направи нещо за нея.
Още: Звездата от "Хари Потър" Еvanna Lynch пристига в България на Anventure Comic Con 2025
Още: Фестивалът на светлините LUNAR дава нов облик на вечерна София в дните между 8 и 11 май
"Ягоди" е за тежкия режим в затвора и работата на една жена зад решетките. "Черупки" е за великденската драма на една жена, тръгнала да търси баща си.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Първият търг на творби, създадени само с изкуствен интелект, с разочароващи резултати (ВИДЕО)
Още: Никола Цветанов представя изложбата си "Incognito Games"
Пълнометражните "18% сиво" и "Диви и щастливи" пък са снимани във Варна.
Зрителите могат да очакват една вълнуваща програма с интересни и красиви филми.
Още: Непослушните Guerrilla Girls с първа ретроспективна изложба в България
Още: Картина на Банкси се продаде за убийствена сума (СНИМКА)
Автор: Мая Джамбазова