Вашингтон изучава последиците от решението на Москва да експулсира над 750 американски дипломати от Русия и обмисля как да отговори на тези действия. Това твърди представителка от Държавния департамент на САЩ пред кореспондент на ТАСС.
Още: В САЩ: Бюджетният дефицит надхвърли 700 млрд. долара
Още: Мегаломанията на Тръмп: Защо бъдещият президент на САЩ иска да купи половината свят?
"В момента оценяваме последствията от подобни ограничения и мислим как да отговорим на тях. За момента обаче не можем да дадем друг коментар по този въпрос", казва тя.
Припомняме, че на 30 юли руският президент Владимир Путин обяви, че до 1 септември страната му ще трябва да напуснат 755 американски дипломати и технически персонал, с което близо две трети от дипломатическата мисия на американците в Русия беше съкратена.
"Над 1000 души работиха и продължават да работят в посолството на САЩ и в консулствата. 755 души трябва да преустановят своята дейност в Русия“, изтъкна Владимир Путин в интервю за руската телевизия „24 часа“. Целта е техният брой да се изравни с този на руските дипломати в САЩ, допълва БГНЕС.
Още: Клинтън и Буш ще присъстват със съпругите си на церемонията на Тръмп, Обама ще е без Мишел
Още: Блинкен: Планът за следвоенна Газа ще бъде предаден на администрацията на Тръмп
Мярката беше приета от руска страна в отговор на т.нар. "Закон за противодействие срещу противниците на Америка чрез санкции", който премина успешно гласуването в Камарата на представителите на Конгреса и в Сената. Чрез него ще бъдат наложени нови, по-твърди санкции срещу Русия, Иран и Северна Корея.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пожарите в Лос Анджелис отлагат голяма новина за Бионсе (СНИМКА)
Още: Демокрацията си отива, а младите я загърбват за сметка на диктатори: Анализ
Планираните икономически рестрикции бяха приети с тревога в Европа заради споменаването на „Северен поток-2“ в документа. Законът изисква от правителството на САЩ „да продължи противодействието“ срещу строителството на този газопровод. В него се твърди, че проектът има „вредно въздействие върху енергийната сигурност на ЕС, развитието на газовия пазар в Централна и Източна Европа и енергийните реформи в Украйна“.