Жените са направили по -големи промени в личните си навици за справяне с изменението на климата, отколкото мъжете, сочи проучване, публикувано във в. Политико. Барометърът за равенство между половете, който анкетира близо 10 000 души в страните от Г-20, установява, че жените - по-често от мъжете - са променили поведението си, за да намалят емисиите си на въглероден диоксид, като рециклират, купуват местни продукти и намаляват консумацията на вода и месо.
Още: Първа гръцка визита в САЩ след клетвата на Тръмп
Още: Панама подаде жалба в ООН заради заплахите на Тръмп да отнеме Панамския канал
Жените също са по-мотивирани от мъжете да намалят емисиите си на CO2, защото това ще подобри планетата и ще донесе нови ползи за бъдещите поколения. Що се отнася до други различия между половете по отношение на изменението на климата, докладът отбелязва, че най-високопоставените държавни служители в министерствата, занимаващи се с изменението на климата-енергетика, транспорт и околна среда-са предимно мъже в Германия (79 процента), Франция (71 процента), Италия (78 %) и Великобритания (61 %).
Изследователите, съставили доклада, са анализирали 9 500 отговора на своя въпросник, включващ 500 интервюта във всяка от 19-те страни, които съставляват Г-20. Докладът анализира и косвените последици от пандемията върху психичното здраве, като изводът е, че въздействието й е особено негативно за жените.