Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Одобриха създадено в лаборатория месо за консумация в САЩ

17 ноември 2022, 03:00 часа • 3126 прочитания

Американската агенция по храните и лекарствата за първи път одобри за консумация месо, което е създадено в лаборатория от животински клетки, съобщиха от агенцията, предаде БГНЕС.

Още: САЩ изпратиха тежки бомби на Израел

Още: Грипът пълни болниците в САЩ - по-тежък ли е от Covid-19?

„UPSIDE Foods“ е компанията, която произвежда пилешко месо, култивирано чрез клетки от живи животни и използва клетките за отглеждане на месо в резервоари от неръждаема стомана. Фирмата ще може да пусне продуктите си на пазара, след като бъде инспектирана от Министерството на земеделието на САЩ, се казва в изявление на FDA.

"Светът преживява хранителна революция и агенцията се ангажира да подкрепя иновациите в снабдяването с храни", се казва в изявлението, цитирано от Ройтерс. "Ние сме развълнувани от съобщението на FDA", каза Дейвид Кей, директор по комуникациите на „UPSIDE“. "Тази историческа стъпка проправя пътя ни към пазара", допълни той.

FDA заяви, че е прегледала данните на компанията и няма допълнителни въпроси относно заключението на компанията, че нейният продукт е безопасен за консумация от хора. Прегледът технически не е одобрение и се отнася само за продукти на конкретната фирма.

Още: На "миротвореца" Тръмп няма да му е толкова лесно

Още: Кит погълна гребец на каяк: Баща му случайно записа ВИДЕО на страшния момент

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес