Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Майк Пенс: Няма да подкрепя Тръмп на предстоящите избори

15 март 2024, 23:25 часа • 3887 прочитания

Бившият вицепрезидент на САЩ Майк Пенс заяви, че няма да подкрепи Доналд Тръмп, ма фона на предстоящия двубой между бившия президент и Байдън, предаде АФП. "Не бива да е изненада, че тази година няма да подкрепям Доналд Тръмп", заяви Пенс в интервю за Fox News.

Още: Тръмп сменя и висшия американски военен генерал

Още: Тръмп призова за директни разговори между Зеленски и Путин

Още: Вицепрезидентът на Тръмп обеща на Украйна всичко необходимо да победи Русия (ВИДЕО)

Двойката се отчужди, след като Тръмп се опита да окаже натиск върху Пенс да му помогне да отмени поражението си на изборите през 2020 г. от Джо Байдън, като многократно го нападаше в социалните медии, когато той не се съгласяваше със схемата.

Пенс заяви, че Тръмп "преследва и изразява програма, която е в противоречие с консервативната програма, която управлявахме през четирите ни години".

Още: Притиснат от водещ: Тръмп призна, че Русия е започнала войната, но отново нападна Зеленски

Още: Как КГБ вербува Тръмп под името Краснов: Експредседателят на Комитета за национална сигурност на Казахстан

Още: Майк Пенс: Тръмп поиска от мен да избера между него и конституцията

Коментарите на 64-годишния Пенс идват дни след като Тръмп си осигури достатъчно делегати, за да спечели републиканската номинация и да се изправи срещу Байдън през ноември.

Още: "Тръмп е обичащ Путин предател": Стивън Кинг с нова атака срещу американския президент

Още: Георги Харизанов от Вашингтон за "Студио Actualno": За всички е ясно, че диктаторите са Путин и Лукашенко, не Зеленски (ВИДЕО)

Пенс беше един от ранните съперници на Тръмп в първичната надпревара преди изборите през 2024 г., въпреки че се отказа от надпреварата през октомври миналата година, след като не успя да постигне двуцифрени резултати в социологическите проучвания.

Още: Майк Пенс посети Украйна, настоява за ускорени доставки на оръжия (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес