Демократичните кандидати в американските щати Делауеър и Върмонт влязоха в историята във вторник, когато станаха първите открито транссексуални законодатели в своите щати, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)
Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"
30-годишната Сара Макбрайд стана първият транссексуален сенатор на Делауеър, като взе 86% от гласовете в първия сенатски окръг на щата. Тя е и първият открито транссексуален сенатор в САЩ и най-високопоставеният представител на хората с нетрадиционна сексуална ориентация в страната.
"Направихме го. Спечелихме общите избори. Благодаря, благодаря, благодаря", написа тя в Туитър.
Още по-на север във Върмонт, 26-годишната Тейлър Смол стана първият трансджендър представител на щата, като взе 43% и 41% от гласовете в двете си области.
Още: Републикански сенатор за Путин: Или в затвора, или екзекутиран, не може да му се вярва! (ВИДЕО)
Още: Руски военни самолети са забелязани да летят край бреговете на Аляска (ВИДЕО)
Победите им идват само няколко години, след като демократът Даника Роем стана първият открито транс-законодател в САЩ, след като беше избрана във Вирджиния през 2017 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рейтингът на Тръмп у дома пада, американците все по-разтревожени за икономиката
Още: Брутално меле между пропалестински протестиращи и израелци се разрази в Ню Йорк (ВИДЕО)
През 2018 г. демократът от Върмонт Кристин Холквист стана първият открито трансджендър човек, номиниран за губернатор от голяма партия в САЩ.