Хакери от Китай са "пробили" системите за подслушване в САЩ

06 октомври 2024, 16:30 часа • 4667 | прочитания

Мрежите на доставчиците на широколентови услуги в САЩ са били "пробити" при кибератака, свързана с китайското правителство, съобщи "The Wall Street Journal". Китайските хакери са достигнали до системите, използвани от федералното правителство за подслушване на мобилни устройства. Вероятно хакерите са имали достъп в продължение на месеци до мрежите, които САЩ използват.

Още: Морската пехота на САЩ възприе доказало се в небето украинско оръжие

Още: "Мечтаех да стана спортистка, но вейпът едва не ме уби": Смразяващ разказ на тийнейджърка

Още: При кибератака: Откраднаха данните на служители на нидерландска полиция

Риск за националната сигурност

Снимка: iStock

Още: Доброволци в Ню Мексико откриха останките на над 200 жени, смятани за мигранти

Още: Ще разори ли Тръмп Европа? Щетите за "Фолклсваген", BMW и Мерцедес-Бенц ще бъдат за милиарди

Правителствени служители са загрижени, че тези кибератаки могат да бъдат употребени за нарушаване на работата на американските системи в случай на конфликт между Китай и САЩ. Кибератаката, извършена от китайската хакерска група, известна като "Солен тайфун", представлява сериозен риск за националната сигурност. ФБР e отказало да отговори на молбите за коментар, подадени от американската преса.

Китай от своя страна отрича твърденията на западни правителства и технологични компании, че използва хакери за достъп до правителствена информация, пише БГНЕС.

Още: Завръщане: Приключи мандатът на руския посланик в САЩ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес