Парамедичка в Арканзас беше арестувана за това, че е отрязала 1,7-каратов диамантен пръстен от пръста на починала жена в болница и го е продала в заложна къща, съобщава CBS.
Още: Ал Гор сравни администрацията на Тръмп с нацистка Германия
Още: Над 100 елитни университета в САЩ скочиха срещу Тръмп
Властите информират, че 50-годишната Лиза Дарлин Глаз е отрязала пръста с диамантен пръстен със златна рамка на Глория Робинсън, претърпяла спешна интервенция и транспортирана в болница „Сейнт Винсент“ в град Хот Спрингс и по-късно обявена за мъртва.
След смъртта й, личните вещи на Робинсън са били предоставени на сестра й и съпруга й, които отбелязали, че три от пръстените на Робинсън липсват. Сестрата на жертвата попитала фелдшерката, по-късно идентифицирана като Глаз, къде са пръстените, но тя „не й отговорила и си тръгнала“. Два от трите пръстена били върнати два дни по-късно, но третият останал неоткрит.
Според разследващите Глаз продала третия пръстен в заложна къща за 45 долара.
Още: Мъск е получил достъп до секретни данни за мигрантите в САЩ
Още: Ограбиха американския министър по сигурността в ресторант въпреки охраната на тайните служби
Сестрата и съпругът на починалата идентифицирали пръстена, откупили го от заложната къща и го оценили. Съобщава се, че е оценен на $ 7 946.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ответен удар: "Харвард" подаде иск срещу администрацията на Тръмп
Още: Нагоре или надолу: Нови данни за рейтинга на Тръмп 3 месеца след инаугурацията му
Глаз е арестувана и обвинен в кражба. Освен очаквана присъда за затвор, тя може да получи и глоба в размер до $ 4 500.