Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бразилската полиция предотврати касапница в училище

07 май 2021, 06:28 часа • 1122 прочитания

Полицията в Рио де Жанейро задържа непълнолетен, който планирал нападение над училище в популярния туристически град Кабо Фрио - на 170 км от Рио, съобщи порталът G1, цитиран от БГНЕС.

Още: Американски сенатори: Тръмп повтаря пропагандата на Путин, срамно е (ВИДЕО)

Още: Тръмп прегърна путинизма, нарече Зеленски "диктатор" и "средно успешен комик"

За подготовката на престъплението органите на реда научили от социалните мрежи, благодарение на работата на звеното за киберразузнаване към бразилското министерство на правосъдието. В едно от съобщенията в мрежата нападателят признал, че ще изпълни зловещите си планове през следващите дни и е започнал подготовката на атаката още на 4 май.

Според служителите на реда в къщата на тийнейджъра са открити рисунки с нацистки символи, както и съставки за приготвянето на запалителни смеси. След ареста младежът е потвърдил плановете си пред полицаите и е задържан по обвинение в подготовка на терористична атака.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес