Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Полицаите протестират на професионалния си празник

19 юни 2017, 12:54 часа • 2365 прочитания

Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) планира протест с искане за увеличение на заплатите в системата навръх професионалния празник на полицията – 5 юли. Това съобщи пред БНР зам.-председателят на Синдикалната федерация на служителите на МВР (СФСМВР) Генади Тенев.

Още: Новините: Най-важното за деня, 23 февруари (неделя)

Още: Прогноза за времето - 24 февруари 2025 г. (понеделник)

Той уточни, че полицаите нямат право да протестират ефективно и заради това най-вероятно ще се съберат за шествие в центъра на София. В него ще се включат само тези служители, които са в почивка.

В последния работен ден на миналата седмица от СФСМВР обявиха, че започват подготовка за протести след изказването на вътрешния министър Валентин Радев, че е недоволен от договорката между заместника му Стефан Балабанов с представителите на синдикатите за увеличение на заплатите в системата,

В отворено писмо до медиите СФСМВР покани Радев на преговори за решаване на проблема. Според тях позицията му "буди недоумение".

Още: Седмична прогноза за времето за 24 февруари - 2 март 2025 г. (ГРАФИКА)

Още: Скиор почина след удар в дърво край писта в Пампорово

Окончателното решение за протеста и кога точно да бъде проведен ще бъде взето на предстоящото този уикенд заседание на управителния съвет на синдикалната федерация.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес