През изминалите почивни дни, КАТ-Бургас са извършили първите масирани проверки на територията на курорта Слънчев бряг от дълги години насам, съобщават от кабинета на Валери Симеонов.
Още: Флора 2025 в Бургас: Естетика и настроение в цветове
Още: Няма риск от воден режим в Бургаско, увери регионалният министър
По инициатива на вицепремиера на съвещание с министъра на вътрешните работи Валентин Радев и ръководството на МВР се взе решение да се засили присъствието на контролните органи в курорта, като се изпратят допълнително пет екипа по линия на КАТ, се припомня в съобщението.
През последните 48 часа проверките на територията на курорта са установили стотици нарушения, главно по отношение на нерегламентирани подвижни атракциони, електрически триколки и колички.
Незаконните дейности смущават реда и спокойствието на почиващите, принуждавайки туристите да вървят по асфалтираните алеи с риск за пътни инциденти.
Още: Кметът на Бургас обсъди с регионалния министър ремонта на 4 пътни отсечки
Още: Пленер с кауза "Подари усмивка" обедини деца, ученици и студенти в Бургас
Тротоарите в Слънчев бряг са почти изцяло блокирани от стелажи и сергии, в огромната си част незаконни. Крайният резултат е общо загрозяване на крайбрежната ивица и хаос в туристопотока, което от своя страна влошава възможностите на България да привлича по-платежоспособни туристи, посочват от кабинета на Симеонов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Не може да се гледа морето: Ограда изникна на плаж в Созопол
Още: Учениците от Бургас научиха колко са важни за имунитета червените плодове и зеленчуци
Вицепремиерът Валери Симеонов е разпоредил и проверка на фирми, поради съмнения за свързани лица и обща собственост. Проверките ще продължат с още по-висока интензивност през тази седмица, тъй като започват да работят и координационните центрове за проверки във Варна и Бургас, пише в съобщението.